تبلیغات
:: مهران مدیری :: - تداوم حرفه‌ای؛ درباره مهران مدیری

:: مهران مدیری ::

تداوم حرفه‌ای؛ درباره مهران مدیری

پنجشنبه 28 دی 1385
                     

        


مهران مدیری بدون شك محبوب‌ترین چهره طنز تلویزیون است.
بازیگر و كارگردانی كه در طول سال‌ها توانسته با وجود افت و خیزهایی كه در كارنامه‌اش داشته موقعیت حرفه‌ای‌اش را حفظ كند.
مدیری، در مقاطع مختلف رقیبان سرسختی داشته كه به نظر می‌رسید می‌توانسته‌اند جایگاه ویژه و غیرقابل انكار او را خدشه‌دار كنند، اما تفاوت مدیری با رقیبانش در تداوم حرفه‌ای او است.
مدیری بیش از یك دهه در تلویزیون دوام آورده و توانسته با ساخت مجموعه‌های پربیننده محبوبیت خود را تثبیت كند. یك ویژگی اساسی كه در مدیری هست و در كارگردان‌ها و بازیگرهای دیگر طنز نیست، كاریزمایی است كه او مقابل دوربین دارد. مدیری برگ برنده مجموعه‌هایش است.
عنصر جذابی كه تهیه‌كننده‌ها یا كارگردان‌های طنز تلویزیون از آن بی‌بهره هستند.مدیری، در این سال‌ها فرصت همكاری با عوامل حرفه‌ای را به دست آورده. تیم نویسندگان خوبی داشته و بهترین بازیگران طنز مقابل دوربین او قرار گرفته‌اند.
اما با وجود این امتیازها، اگر او را از مجموعه‌هایش حذف كنیم، به آنها لطمه می‌خورد.مدیری و سبك بازی و اجرایش، معمولاً به نقاط قوت كارهایش تبدیل می‌شوند.
در «باغ مظفر» مدیری پس از مدت‌ها به عنوان راوی، مقابل دوربین می‌رود. او مثل همیشه، فاصله‌اش را با مخاطب می‌شكند. از تپق زدن نمی‌ترسد و راحت و صمیمی با بیننده ارتباط برقرار می‌كند.
او  در قالب خان مظفر هم حضوری پذیرفتنی دارد. چهره سرد و بازی كنترل شده مدیری در نقش خان، از این شخصیت یك كاراكتر جذاب ساخته است. مدیری با زیركی، معمولاً  نقش‌هایی را برای خود انتخاب می‌كند كه در عین جذابیت برای مخاطب، با جنس بازی مدیری و پرسونای او همخوان هستند.
مهران مدیری به عنوان مطرح‌ترین چهره سرگرمی‌ساز تلویزیون در سال‌های اخیر، موفق شده كه با سلایق مختلف و متفاوت ارتباط برقرار كند.
این اتفاق در حالی می‌افتد كه مثلاً در  همین «باغ مظفر» خیلی‌ از شوخی‌ها با باورها و خرده فرهنگ‌های تهرانی‌ها صورت گرفته ولی به شهادت آمار، این مجموعه مدیری هم در سراسر كشور با استقبال مواجه شده است.
نكته مهم درباره مدیری چنانچه گفته شد همین تداوم موفقیت است. در یك دهه اخیر آدم‌های زیادی در همین عرصه طنز شبانه، به شهرت و محبوبیت رسیدند اما نتوانستند، جایگاه خود را حفظ كنند. مدیری حتی در ضعیف‌ترین مجموعه‌هایش، شكستی از جنس آنچه رقبایش خوردند را تجربه نكرد
منبع: همشهری
با تشکر از الناز


[ پنجشنبه 28 دی 1385 - 06:01 ق.ظ ]
[ویرایش شده در : پنجشنبه 28 دی 1385 - 09:01 ق.ظ]

[ پیام ()|| سارا ] [عمومی , ] [+]