تبلیغات
:: مهران مدیری :: - سیامك انصاری در گفت وگو با فارس

:: مهران مدیری ::

سیامك انصاری در گفت وگو با فارس

سه شنبه 12 دی 1385
                      
سیامك انصاری در گفت وگو با فارس:
پیام نداشتن باغ مظفر ناشی از كمبود وقت است
خبرگزاری فارس: بازیگر سریال باغ مظفر درباره پیام مثبت این سریال به مخاطبانش گفت: ما برنامه‌ای سرگرم‌كننده می‌سازیم و متن‌ها را بازی می‌كنیم و خیلی وقت نداریم فكر كنیم كه این متن پیامی دارد یا نه.
سیامك انصاری در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت:همه ما دوست داشتیم كه كیفیت مناسبی در مجموعه داشته باشیم و اگر كمبودی وجود دارد، احتمالاً ما متوجه آن نشده‌ایم و یا رفع آن در حد توان ما نبوده است. همه عوامل در باغ مظفرتلاش می‌كنند مجموعه خوبی بسازند و اگر در این میان كمبودی وجود دارد عمدی نیست.
وی افزود: من به عنوان یكی از بازیگران مجموعه به همراه سایر عوامل باغ مظفر می‌دانیم چه كاری انجام می‌دهیم و به كمبودها و نقص كار خود اشراف داریم و اگر به آنها اشاره شود خودمان آنها را خواهیم گفت.مجموعه باغ مظفر نقاط مثبت و منفی بسیاری دارد و ما آنقدر منصف هستیم كه نقدهای خود را بیان كنیم.
وی در ادامه گفت: این روزها با توجه به پخش هر شبی سریال باغ مظفر،در تیررس انتقادات قرار گرفته‌ایم و نقدهایی بر این كار شده است.راجع به این نقدها باید بگویم كه كار نقد با كار ساخت تفاوت بسیاری دارد، این كه فقط یك برنامه را ببینی و آن را نقد كنی تا اینكه وارد مراحل ساخت كار بشوی و بعد اظهار نظر كنی تفاوت بسیاری دارد. یكسری فقط برنامه را می‌بینند و بر آن نقد می‌نویسند.كسانی كه بیرون می‌نشینند و كار را می‌بینند به چیزهای دیگری فكر می‌كنند و داخل این گود نیستند. آنها می‌نشینند،نگاه می‌كنند،فكر می‌كنند، آنالیز می‌كنند و بنابرآنالیزهای خود نظراتشان را بیان می‌كنند. اینها برداشت‌های شخصی است و هركسی آزاد است هر برداشتی كه دوست دارد از كار داشته باشد.
وی افزود: ما تمام نقدها را می‌پذیریم.بعضی از یك برنامه خوششان می‌آید و برخی بدشان می‌آید كه یك امر كاملاً‌ طبیعی است و یك برنامه تلویزیونی نمی‌تواند صدرصد مخاطبان خود را راضی نگه دارد و آنهایی هم كه راضی نیستند خود را اكثریت مطلق ندانند این منفصانه‌ترین حالت تفكر به یك مجموعه است.
بازیگر نقش كامران در ادامه گفت:ما به خاطر هر شب دیده شدن بیشتر در معرض انتقادها هستیم‌ كه اجتناب‌ناپذیر است.صددرصد برنامه‌ای كه هر شب پخش می‌شود مورد دید اكثریت مردم واقع می‌شود تا سریال‌هایی كه در هفته یك شب از تلویزیون پخش می‌شوند و این امر كار ما را سخت‌تر می‌كند.
وی در ادامه با بیان تفاوت نقش كامران در باغ مظفر با كیانوش شب‌های برره گفت:من قبول ندارم كه این دو نقش شبیه یكدیگر هستند بلكه تفاوت‌های بی‌شماری در آنها وجود دارد.نقش‌ها قبل از شروع كار تعریف می‌شوند و نویسنده طراحی شخصیت‌ها را انجام می‌دهد و كارگردان آنها بررسی كرده و برآنها نظارت دارد و مطمئن باشید كه كسانی كه متن می‌نویسند و سرپرست نویسندگان و كارگردان كار به مشابه نشدن دو نقش در دو مجموعه هم توجه كافی دارند.آنها شخصیت طراحی می‌كنند،موقعیت درست می‌كنند واز ما بازی می‌گیرند و تمام این مراحل به آنها مربوط می‌شود.
وی درباره پیام مثبت باغ مظفر به مخاطبانش گفت: ما كاری انجام می‌دهیم كه قرار است مردم را سرگرم كند،این هدف گروه است.ما برنامه‌ای سرگرم‌كننده می‌سازیم و متن‌ها را بازی می‌كنیم و خیلی وقت نداریم فكر كنیم كه این متن پیامی دارد یا نه. ما اینجا روزی 50 الی 60 صفحه متن حفظ می‌كنیم و فكر می‌كنم قرار دادن پیام لابه‌لای مجموعه كار كارگردان و نویسندگان باشد ما فقط سعی می‌كنیم نقش‌های محول شده را به بهترین شكل ممكن ایفاء كنیم.
وی درباره تغییر شخصیت‌های مجموعه‌های مهران مدیری در خلال پخش نیز گفت:تغییر شخصیت‌ها در خلال پخش یكی از شیوه‌های كارگردانی است.مهران مدیری بازیگران را در بازی آزاد می‌گذارد و در ادامه نكات ضعف شخصیت‌ها را روتوش می‌كند و سعی در بهتر كردن شخصیت‌ها دارد و نمی‌گذارد شخصیت تا پایان ماجرا از نقاط ضعفش لطمه بخورد و بیننده نیز دراین میان كلافه شود.
انصاری درباره پراكندگی داستان‌های مجموعه نیز گفت: نویسنده‌های ما هر كدام در یك قاره و دور از هم نیستند.اینجا كنار یكدیگر داستان‌ها را می‌نویسند. سرپرست نویسندگان بر كار آنها نظارت كرده و برای باقی نویسندگان یك طراحی كلی می‌كند و همه دنبال یك خط داستانی واحد می‌روند كه شخصیت‌ها در آن خط داستانی تعریف شده‌اند. بنابراین هركس نمی‌تواند درباره شخصیت‌ها هر طور دوست دارد فكر كند و بنویسد.
منبع: فارس
با تشکر از الناز


[ سه شنبه 12 دی 1385 - 06:01 ق.ظ ]
[ویرایش شده در : - - -]

[ پیام ()|| سارا ] [عمومی , ] [+]