تبلیغات
:: مهران مدیری :: - شب های برره به پایان رسید

:: مهران مدیری ::

شب های برره به پایان رسید

شنبه 29 بهمن 1384
علی رغم اطلاعیه روابط عمومی شبكه سوم سیما:
شب های برره به پایان رسید
عدم موافقت باتقاضای افزایش بودجه برای ساخت بخش جدید شب  های برره
از دلایل توقف این برنامه طنز تلویزیونی است
                              
گروه ادب و هنر: به گفته مدیر گروه فیلم و سریال شبكه سوم سیما، با توجه به برنامه ریزی قبلی، مجموعه تلویزیونی شب های برره در ۹۰ قسمت پیش بینی شده پخش شد و قسمت جدیدی از این مجموعه پخش نخواهد شد.
رضا تخشید با اشاره به استقبال مخاطبان از برنامه افزود: سیاست راهبردی سازمان صدا و سیما، توجه به كیفیت و عدم تكرار یك برنامه موفق و جلوگیری از كشدارشدن آن است؛ از این رو با توجه به ظرفیت های مناسب برنامه های طنز، می توان با همكاری سازندگان این گروه و هنرمندان عرصه طنز، از ظرفیت های فراهم شده بهره برداری كرد.
اما به گفته یكی از دست اندركاران مجموعه تلویزیونی شب های برره، مدیران شبكه سوم سیما به طور تلویحی از دست اندركاران این مجموعه تلویزیونی درخواست كرده بودند مجموعه طنز شب های برره تا عید نوروز ادامه داشته باشد و حتی صحبت هایی هم برای انعقاد قرارداد ۳۵ قسمت آن شده بود.
از این رو قطع یك باره این برنامه آن هم در زمانی كه همه مردم منتظر ادامه پخش این مجموعه تلویزیونی از شبكه سوم بودند نوعی بی توجهی به درخواست مخاطبان تلویزیونی است.
از سوی دیگر یكی از افراد آگاه در شبكه سوم سیما معتقد است: تقاضای افزایش بودجه برای ساخت بخش جدید شب  های برره و عدم موافقت مدیران شبكه سوم سیما از جمله دلایل توقف این برنامه طنز تلویزیونی است.
ناگفته نماند كه در ابتدای پخش شب های برره شایعاتی مطرح شد كه این برنامه تلویزیونی خارج از بودجه های رایج برنامه های تلویزیونی نوع ب، اعتبار خاصی را برای تولید كار جذب كرده است. طبیعی است كه مدیران یا دست اندركاران شبكه سوم سیما برای جلوگیری از انتقادات مخاطبان عام در خصوص عدم پخش شب های برره، به مسائلی چون افت در مضمون و تكراری  شدن آن اشاره می كنند.
در هر حال توقف یا پخش مجدد شب های برره بارها مورد انتقاد مخاطبان خاص از جمله منتقدان سینما و تلویزیون قرار گرفته بود، به همین خاطر بارها این برنامه طنز تلویزیونی با ارزیابی مجدد دست اندركاران و مدیران شبكه سوم سیما مورد جرح و تعدیل قرار می گرفت به گونه ای كه در مواردی نیز بخش هایی از این مجموعه تلویزیونی به دلیل عدم دریافت مجوز پخش برنامه های جدید به صورت تكراری پخش می شد.
چندی قبل، عزت الله ضرغامی نیز در دیدار از پشت صحنه شب های برره به این نكته اشاره كرده بود كه این برنامه ۵۰ نكته مثبت و ۵۰ نكته منفی داشته است. علی رغم محبوبیت شب های برره در میان مخاطبان عام این برنامه نتوانست در میان مخاطبان خاص تلویزیونی جایگاه مطلوبی پیدا كند ولی از منظر طنز كلامی توانست در فرهنگ شفاهی و محاوره ای مخاطبان عام و خاص تاثیر بسزایی داشته باشد. به همین خاطر منتقدان و كارشناسان ادبیات فارسی بارها نسبت به شیوع فرهنگ و گویش برره ای به مدیران تلویزیونی تذكر دادند.
علی رغم اعلام مدیر گروه فیلم و سریال شبكه سوم سیما مبنی بر عدم پخش این برنامه طنز، معلوم نیست كه چرا مسئولان روابط عمومی شبكه سوم سیما قبلاً از ادامه پخش این برنامه تلویزیونی خبر داده بودند. بنا به اعلام روابط عمومی شبكه سوم سیما قرار بود ۳۵ قسمت دیگر به شب های برره افزوده شود.
شاید هم تبلیغات تجاری بیلبوردی مهران مدیری بازیگر و كارگردان تلویزیونی «شب های برره» درباره یك كالا به مذاق مدیران تلویزیونی شبكه سوم خوش نیامده و تصمیم گرفتند پخش این مجموعه تلویزیونی طنز را كه در روزهای پایانی آن به حالت تكراری و كلیشه ای درآمد، به شكلی آبرومندانه متوقف كنند.
منبع: همشهری


[ شنبه 29 بهمن 1384 - 06:02 ق.ظ ]
[ویرایش شده در : - - -]

[ پیام ()|| سارا ] [عمومی , ] [+]