تبلیغات
:: مهران مدیری :: - «همیشه پای یك زن در میان است»

:: مهران مدیری ::

«همیشه پای یك زن در میان است»

دوشنبه 3 اردیبهشت 1386

كمال تبریزی:
«همیشه پای یك زن در میان است» تا دو ماه دیگر آماده‌ی نمایش می‌شود

كمال تبریزی امیدوار است: فیلم سینمایی «همیشه پای یك زن در میان است» تا دو ماه دیگر آماده‌ی نمایش شود و تهیه‌كننده بتواند این فیلم را تابستان اكران عمومی كند.

شب گذشته فیلمبرداری آخرین ساخته‌ی سینمایی كمال تبریزی بعد از شصت جلسه فیلمبرداری در تهران به پایان رسید.

به گفته‌ی تبریزی تدوین همزمان توسط حسین زندباف در استودیو روشنا ادامه دارد و صداگذاری فیلم توسط امیرحسین قاسمی آغاز خواهد شد.

بنا بر این گزارش؛ موسیقی فیلم را آریا عظیمی‌نژاد كه ساخت موسیقی «میم‌مثل مادر» را در كارنامه‌ی كاریش دارد، می‌سازد.

فیلم‌نامه‌ی «همیشه پای یك زن در میان است» با فیلم‌نامه‌ی از رضا مقصودی،كمال‌ تبریزی با همكاری حبیب رضایی (با نگاهی آزاد به مجموعه قصه‌های سید مهدی شجاعی) نوشته شده است.

بازنویسی نهایی فیلم‌نامه را نغمه ثمینی برعهده داشته است.

به گزارش ایسنا، در خلاصه داستان آمده است: «به یك خیابان باریك پر از ترافیك دقت كنید، به اكثر قهرها و دعوای همسایه‌ها، هم محله‌ها و خانواده‌ها توجه كنید به خیلی از جنگهای تاریخی نگاه كنید، حتی دعوای هابیل و قابیل را دوباره مرور كنید، همیشه پای یك زن درمیان است.»

در این فیلم حبیب رضایی، گل‌شیفته فراهانی، آهو خردمند، اسماعیل خلج، حسن معجونی، صبا كمالی، حبیب‌الله حداد، سیاوش چراقی‌پور، شبنم مقدمی، مژگان جودی، هنگامه صالحی با هنرمندی مهران مدیری و با حضور رضا كیانیان به ایفا نقش می‌پردازند.

مازیار میری به عنوان مجری طرح و مانفرد اسماعیلی به عنوان دستیار اول و برنامه‌ریز و مدیر تولید: سعید شریفی‌كیا و تهیه‌كننده: محسن علی‌اكبری محصول شركت هفت آسمان در این پروژه همكاری كردند.

اواسط آبان ماه تبریزی به ایسنا گفت: حوزه هنری از ساخت فیلم "همیشه پای یك زن در میان هست" انصراف داده است.

وی گفته بود: در حالیكه قرارداد با عوامل بسته شده بود و تست گریم و زمان‌بندی برای شروع فیلمبرداری در اول آذر ماه منعقد شده بود، حوزه هنری حاضر به ادامه تولید نشد.

این كارگردان سینما همچنین گفته بود: قبلا برخی از دوستان و همكاران با من در مورد كار با حوزه هنری هشدار داده بودند، اما من باور نمی‌كردم و به نظرم روحیه‌ی محافظه‌كاری مفرط در فضای كشور باعث اصلی گرفتن چنین تصمیماتی است و منجر به افزایش بدبینی و بی‌اعتمادی نسبت به مسوولان امر خواهد شد.

تبریزی در پاسخ به دلایل كناره‌گیری حوزه هنری همچنین اعلام كرده بود: دلیل اصلی به موضوع فیلم‌نامه برمی‌گردد. در این فیلم‌نامه در كنار مسائل طنز به موضوعات انتقادی هم پرداخته می‌شود.

منبع: ایسنا

با تشکر از نازنین[ دوشنبه 3 اردیبهشت 1386 - 08:04 ق.ظ ]
[ویرایش شده در : - - -]

[ پیام ()|| سارا ] [عمومی , ] [+]